AROMATERAPEUTICKÁ SOLNÁ KOUPEL - levandule (550 G) Maximize

AROMATERAPEUTICKÁ SOLNÁ KOUPEL - levandule (550 G)

Už ve starověku lidé znali příznivé účinky solných koupelí na organizmus člověka a jednoznačně jsou prokázány i jejich zdravotní účinky. Pravidelné koupele pomáhají celkovému zklidnění nervového systému. Odstraňují duševní stres i fyzické přetížení, snižují svalový tonus a zmírňují bolesti pohybového ústrojí. Mořská sůl je skutečný elixír pro život, zdraví a krásu. 

Více informací

  • Všechny typy pleti
  • Čištění pleti
  • Regenerační
  • Zklidňující
  • Pro muže
Další

292 Kč


Už ve starověku lidé znali příznivé účinky solných koupelí na organizmus člověka a jednoznačně jsou prokázány i jejich zdravotní účinky. Pravidelné koupele pomáhají celkovému zklidnění nervového systému. Odstraňují duševní stres i fyzické přetížení, snižují svalový tonus a zmírňují bolesti pohybového ústrojí. Mořská sůl je skutečný elixír pro život, zdraví a krásu. Nezpůsobuje žádné alergické reakce a zlepšuje celkový stav pokožky. Je vynikajícím přírodním přípravkem, který má ve spojení s esencemi relaxační účinky a snižuje pocit únavy.

Mandlový olej jemně čistí pokožku, omlazuje a revitalizuje. Levandulová vůně se svými květy dodávají koupeli regenerační, omlazující a relaxační účinky. Levandule je vhodná pro všechny typy pleti, podporuje vlastní obranyschopnost pokožky.  Ocení ji lidé s různými kožními problémy pro její protizánětlivé a dezinfekční účinky. Svou pronikavou upokojující vůní Váš kúpeľ rozvoní a tím zregeneruje Vaše myšlení, pozdvihne náladu. Čuchové smysly skutečně dokážou zásadně ovlivnit fungování mozgu. Uvolňuje nervovou napětí, vynikající při nespavosti, bolesti hlavy.

Pravidelností koupelí se zvyšuje celková imunita a odolnost organizmu. Správný solný kúpeľ může nahradiť až 3 denní detoxikační program.

Použití: jednou týdně nasypte jednu až dvě plné hrsti soli do horké vany.

INCI: Maris Sal, Himalayan Pink Crystal Salt, Prunus Amygdalis Dulcis Oil, Sodium bicarbonate, Amylum Maydis, Lavandula Angustifolia (Lavender) Flower Oil

Lidé s nízkým krevním tlakem by měli být při levanduli opatrní. Levandule krevný tlak znižuje.

Obsah: 550g

8.2%
složek je z bioprodukce
100% prírodný produkt zo Slovenska
Název
INCI
BIO
Morská soľ
Maris Sal
 
Morská soľ
Maris Sal

Usilovne pracujeme do doplnení informácii. Ďakujeme za pochopenie.

Tibetská soľ
Himalayan Pink Crystal Sal
 
Tibetská soľ
Himalayan Pink Crystal Sal

Usilovne pracujeme do doplnení informácii. Ďakujeme za pochopenie.

Jedlá sóda
Sodium Bicarbonate
 
Jedlá sóda
Sodium Bicarbonate

Sódu poznali už v starom Egypte a postupne sa potvrdzovali jej blahodarné účinky nielen na žalúdok, ale aj na naše telo a zdravie. Sóda má vynikajúce čistiace vlastnosti na pleť. Redukuje zápal a odstraňuje odumreté kožné bunky. Sóda bikarbóna je skvelá v boji proti čiernym bodkám, pretože dokáže poriadne prečistiť póry. Sóda je v prvom rade vynikajúci „zbavovač“ mastnoty, potu a odumretých častí pokožky. Je známe, že pri kúpeli či sprchovaní absorbuje naše telo cez póry síce malé, no pre náš organizmus významné množstvo vody. Voda v spojení so sódou, ktorá je zásaditého charakteru, dokáže účinne bojovať proti prekysleniu organizmu zvonku.

Sóda odstráni telesné pachy v podpazuší, ale aj pachy pri plesňových ochoreniach svojimi antibakteriálnymi a antimykotickými vlastnosťami. Chemické zloženie jedlej sódy reaguje s molekulami pachu tak, že pri stretnutí ho neutralizuje, pričom nerieši iba zápach, ale zároveň i vlhkosť. Jedlá sóda dokáže zbaviť pleť odumretých buniek, reguluje pH rovnováhu a taktiež čistí zanesené póry, odstraňuje prebytočný maz, odstraňuje hlboko usadené nečistoty. Sóda má silné čistiace účinky a rozpúšťa nečistoty z pokožky, vyčistí upchaté póry a pomôže zlikvidovať čierne bodky. Jedlá sóda pôsobí ako jemné brusivo na pleť, ale aj na zuby. Je alkalická, čím pomáha neutralizovať kyseliny v ústach, ktoré spôsobujú tvorbu zubného kazu. Jedlá sóda absorbuje pach a pôsobí ako bieliaci prostriedok na zuby.

Kukuričný škrob
Amylum Maydis
BIO
Kukuričný škrob
Amylum Maydis
BIO
PRODUKT

Kukuričný škrob je jednou z najbežnejších prísad v kuchyni, ale vynikajúci aj na využitie v kozmetike. Náš kukuričný škrob je nemodifikovaný, čistý, v bio kvalite. Kukuričný škrob má vlastnosť odstrániť zápach a natiahnuť vlhkosť z pokožky, preto je vynikajúcou účinnou zložkou dezodorantov. Tento škrob má chladivú až hodvábnu textúru a má schopnosť upokojiť pálenie a začervenanie pokožky. Kukuričný škrob dokáže naťahovať vlhkosť z pokožky a tým viazať na seba toxíny, ktoré uviazli v pokožke, a tak je vhodný do pohladzujúcich kúpeľov a na detoxikáciu pokožky zvonka.

Mandľový olej
Prunus Amygdalus Dulcis Oil
BIO
Mandľový olej
Prunus Amygdalus Dulcis Oil
BIO
PRODUKT

Je lisovaný zo suchých kôstok sladkých mandlí. Obsahuje vysoký podiel bioaktívnych látok – nenasýtené mastné kyseliny – kyselinu olejovú, linolovú a palmitovú, vitamíny A, E, lecitín a minerály draslík, vápnik a horčík. Olej má silné protisvrbivé účinky, je vhodný na problémovú pleť. Podporuje prirodzenú hĺbkovú hydratáciu a vitalitu kože.

Je vynikajúci v ochranných krémoch a krémoch určených na liečbu kožných ochorení, ako je napríklad aj akné. Je vhodný na všetky typy pleti vrátane zmiešanej až mastnej, keďže je svojím zložením veľmi blízky ľudskej pokožke a tak je pre ňu prirodzený a nekomedónny. Je vhodný pre všetky typy pleti – zvlášť na suchú, citlivú so sklonom k začervenaniu, svrbeniu, olupovaniu, popraskaniu až po starnúcu pokožku. Podporuje prirodzenú hĺbkovú hydratáciu, vitalitu pleti, pôsobí proti škodlivým vplyvom prostredia a preventívne bojuje proti tvorbe vrások.

Levanduľa lekárska
Lavandula Angustifolia Oil
 
Levanduľa lekárska
Lavandula Angustifolia Oil

Levanduľa lekárska je aromatická a liečivá rastlina. Krásny a bohatý krík sa vyskytuje hlavne na slnečných svahoch. Prenádherná vôňa, ktorá nikdy neunaví a vždy prekvapí svojou nekončiacou energiou, zregeneruje unavené telo, upokojí svalové a nervové napätie. Levanduľa podporuje vlastnú obranyschopnosť pokožky, upokojuje pokožku po opaľovaní a priaznivo pôsobí pri popáleninách.

Levanduľový olej má protizápalové, dezinfekčné účinky a používa sa pri liečbe ekzémov a plesní. Podporuje hojenie poškodenej pokožky a je výborným repelentom. Ponúka uvoľnenie stuhnutému svalstvu po športovej alebo fyzickej námahe. Levanduľa odháňa „nečisté myšlienky“ a posilňuje ego. Závan levandule dokáže pozdvihnúť náladu, čuchové zmysly totiž dokážu zásadným spôsobom ovplyvniť fungovanie mozgu. Uvoľňuje nervové napätie, vynikajúca pri nespavosti, bolestiach hlavy.

Nachází se v produktech:

Velmi důkladným způsobem jsme vybírali materiály obalů ve kterých se ukrývají naše přírodní zázraky, aby se nijak neovlivnila jejich kvalita a právě naopak, aby byly co nejvíce ochráněny před poškozením zvenčí. Tak jako při výrobním procesu velmi přísné přihlížíme na vlastnosti každé složky a naše vzácné ingredience zahříváme na velmi nízkých teplotách, tak důraz klademe i při dávkování. Obaly plníme vždy zcela studeným obsahem.

Papír je materiál historicky spjat s lidskou společností od nepaměti. Představuje jednu ze základních surovin v mnoha odvětvích a jeho pozici neohrozila ani digitalizace.
Papírové obaly z ekologického papíru jsou stále populárnější díky svým výborným vlastnostem a příjemnému designu.
Aby byl však papír skutečně ekologický a měl pozitivní vliv na rozvoj udržitelného lesního hospodářství, musí být alespoň z 50% recyklovaný.

Náš obal na solná lázeň je vyroben ze 100% recyklovaného eko papíru.
Je biologicky rozložitelný, kompostovatelný a BPI certifikovaný.

Solná koupel se nachází ještě v bio kompostovatelný kapse, aby aromaterapeutické esenciální oleje nevyprchaly a výrobek si zachoval všechny své drahocenné složky. Sáček po použítí jednoduše zkompostovat nebo vyhodíte do hnědé nádoby určené na sběr biologického odpadu.

Kompostovatelné kapsy:

* nezatěžují životní prostředí
* jsou rozložitelné v kompostu v průběhu cca 40 dnů
* kapsy mají velmi vysokou penetrační bariéru proti bakteriím, virům, spórám a plísním
* kapsy zajišťují lepší hygienické podmínky pro sběračů odpadu a zařízení na kompostování
* kapsy jsou plně kompostovatelné a certifikované podle evropské normy EN 13432 a americké normy ASTM D6400
* kapsy splňují Slovenské normu ČSN EN 13432

Všechny naše obaly jsou plně recyklovatelné.

Typ pleti

Všechny typy pleti

Výrobek pěkně sedí všem typům pleti. Nezpůsobuje nadměrné maštění ani nevysušuje pokožku. Je jemný a něžný i k vysoce senzitivní pokožce.

Vlastnosti

Čištění pleti

Čištění pleti je snad nejdůležitějším krokem v péči o pokožku. Pleť je třeba čistit ráno i večer, a to i když jste se během dne nenalíčili. Smyslem čištění je jemně a šetrně odstranit z pokožky veškeré nečistoty, prach, odumřelé buňky a nadměrný maz, které se během dne na pokožce nahromadily. Avšak bez porušení ochranného filmu pleti či jejího vysušení. Protože jen dokonale vyčištěná pleť je schopná přijmout všechny úžasné výživné látky z krému, které si na ni následně nanesete.

Regenerační

Tělo příjemně zrelaxuje a dobije chybějící energií. Uvolní fyzické i psychické napětí a postupně nastartuje ozdravné procesy.

Zklidňující

Citlivou a podrážděnou pokožku něžně zklidní a zregeneruje. Hojí podráždění, snižuje zarudnutí, přičemž pomáhá zachovávat na pokožce přirozený ochranný film.

Pro muže

Mužská pokožka se od ženské výrazně liší a vyžaduje i specifickou péči. Je o 20% hrubší a hutnější, a tedy obsahuje mnohem více mazových žlázek. V mladém věku se to projevuje výraznějším maštěním a nedokonalostmi pleti, proto se v péči třeba zaměřit zejména na čištění. Vlivem častého holení je citlivější a může mít sklon k zarudnutí a zánětlivým procesům. Pánské vrásky díky testosteronu nastupují později. No po 40cítce s ubývajícím testosteronem klesá i obsah kolagenu a vody v pokožce. Tehdy je třeba se zaměřit zejména na hydrataci pleti.

Eva

2020-02-07
5

Soľ krásne vonia a má úžasný relaxačný účinok. Celá rodina sa tešíme večer na kúpeľ .. :-) Lepšiu soľ sme nemali.

 
Katarína

2018-07-27
5

Naozaj geniálna vôňa - nie každá levanduľa totiž vonia rovnako dobre, ale tento soľný kúpeľ vás dokonale uvoľní.

 
Page:1Přidat hodnocení
Skrýt formulář
Celkové hodnocení:
Meno:
E-mail:
Subject:
Vaše Hodnocení
Doporučili byste tento produkt svým známým?
  
  Přidat hodnocení
  
Od Ivana | 2016-02-01 10:37:50

Dobry den. je takyto kupel vhodny aj pre deticky? Dakujem.

Lucia Klebercová (DULCIA natural)

Dobry deň Ivanka, ano je kúpeľ vhodný aj pre detičky, len dajte len pol hrste do kupela. Nieje tam žiadna látka, ktorá by mohla vyvolať neprijemnu reakciu, práve naopak. Skuste malu udrzať v kúpeli čo najdlhšie aspon 40 minút :-). Lucia

Page: 1
Prosím, zadejte Vaši otázku
Vaše otázka byla úspěšné odeslána, odpovíme v co nejkratším čase.
Prosím, zadejte Vaši otázku
Skrýt formulář
Meno:
E-mail:
Otázka:
  
  Prosím, zadejte Vaši otázku
  

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více o cookies.
ZAVŘÍT