VŠE, CO POTŘEBUJETE VĚDĚT O VITAMINU C V PÉČI O PLEŤ

12.04.2021
VŠE, CO POTŘEBUJETE VĚDĚT O VITAMINU C V PÉČI O PLEŤ

VŠE, CO POTŘEBUJETE VĚDĚT O VITAMINU C V PÉČI O PLEŤ


Kyselina askorbová neboli vitamin C zabezpečuje růst, vývoj a opravu tkání v celém těle.
I když je tento antioxidant bohatě zastoupen v kůži, lidské tělo jej nedokáže přirozeně produkovat. Proto je odkázáno na jeho externí příjem, který lze zabezpečit stravou, doplňky a kosmetickými přípravky. Vědecké studie uvádějí, že lokální aplikace vitaminu C přes kůži je 20krát účinnější než jeho přísun přes zeleninu, ovoce či vitaminové preparáty.     


JAK CÉČKO FUNGUJE V KOSMETICE
Vitamin C je dlouhodobě považován za základní ingredienci v péči o pleť. Představuje silný antioxidant, který pokožku posiluje, zpevňuje, revitalizuje a omlazuje.  
Mezi jeho hlavní výhody patří:
- ochrana pokožky před UV zářením
- vyrovnání tónu pleti
- podpora produkce kolagenu
Nevýhodou kyseliny askorbové je vysoká nestabilita. Pokud je vystavena teplu, světlu, vzduchu či nevhodným látkám, časem se rozpadne. Aby se zabránilo její oxidaci a deaktivaci, míchá se s jinými antioxidanty a dalšími aktivními látkami, které zintenzivňují její schopnosti. Nejlépe funguje s vitaminem E a kyselinou ferulovou. Společně se snadno a rychle absorbují, viditelně redukují známky stárnutí, pokožku rozjasňují a chrání před volnými radikály. Vitamin C se dobře kombinuje také s vitaminem B a kyselinou hyaluronovou. Vzduchotěsné a neprůhledné obaly stabilizují jeho účinky a chrání ho před vnějšími vlivy. 

Náš tip
Sérum proti vráskám – zpevňující
Vysoce koncentrovaná dávka intenzivně působících aktivních látek pokožku okamžitě hydratuje, zklidňuje a zlepšuje její strukturu. Vyhlazuje vrásky včetně výrazových linek. Sérum zanechává pleť vypnutou, hladkou se zdravým mladistvým vzhledem. 
Více informací: https://www.dulcia.cz/pletova-sera/serum-proti-vraskam-spevnujuce.html

RŮZNÉ FORMY, RŮZNÉ ÚČINKY
V kosmetických přípravcích se kyselina askorbová používá v liposomální formě a ve formě derivátů. Liposomální vitamin C je chráněn přírodními tuky – liposomy, které až dvacetinásobně zvyšují jeho vstřebatelnost a z více než 90 % přístupnost k buňkám.  
K nejčastěji používaným derivátům patří:
* Askorbyl palmitát
zesvětluje pokožku, podporuje produkci kolagenu, má protizánětlivé vlastnosti, chrání proti UV a UVB záření, snižuje zarudnutí. Nevýhodou je, že se špatně vstřebává.
* Askorbyl glukosid
sjednocuje tón pleti, zesvětluje skvrny a zabarvení. Proniká do hlubších vrstev kůže.
* Askorbyl fosfát hořečnatý
má rozjasňující a antioxidační schopnosti a jemnou konzistenci. Přidává se do pleťových masek, tělových krémů a krémů proti stárnutí.
* Askorbyl fosfát sodný
vykazuje silné antibakteriální vlastnosti. Přidává se do přípravků pro aknózní a problematickou pleť.
* Tetrahexyldecyl-ascorbát  
patří mezi nejúčinnější a nejdražší deriváty. Extrémně dobře chrání pokožku a účinně a zpomaluje viditelné známky stárnutí. Je součástí krémů, emulzí a masek s anti-age efektem.
* Kyselina 3-0 ethyl askorbová
je nejnovějším a nejefektivnějším derivátem vitaminu C.  Snadno proniká do kožních buněk. Má silné antioxidační vlastnosti. Poskytuje ochranu před fotostárnutím, volnými radikály a dalšími agresory životního prostředí. Zastavuje hyperpigmentaci. Pokožku rozjasňuje a vyrovnává její tón. Významně zlepšuje strukturu kožních buněk a celkový stav pokožky. Potlačuje viditelné známky stárnutí včetně vrásek a jemných linek. Pokožku udržuje hladkou, pružnou a zdravou. Inhibuje tvorbu otoků. Také pomáhá v boji proti zánětlivým lézím a akné. Stahuje zarudnutí a jizvy po akné.

Náš tip
Denní pleťová esence – rozjasňující
Pleťový koncentrát ve spreji s vysokým obsahem stabilizovaného vitaminu C, vitaminu E, kyseliny ferulové a ectoinu pro zachování zářivé pokožky. Unikátní složení zabezpečí rozjasněný a zdravý vzhled. Pokožce dodá přirozenou pružnost a pevnost. Chrání ji před UV zářením a oxidačním stresem, pomáhá zastavovat záněty. Stimuluje tvorbu vlastního kolagenu, čímž zpomaluje proces stárnutí. Účinná kombinace aktivních složek zmírňuje výskyt pigmentových skvrn a harmonizuje nerovnoměrné zabarvení kůže.
Více informací: https://www.dulcia.cz/pletove-esence/pletova-esence-denni-rozjasnujici.html

Kosmetické přípravky obsahují různé koncentrace vitaminu C. Obecně se pohybují ve škále od méně než 5 % až do 30 %. Výzkumy ukazují, že nejúčinnější jsou koncentrace v rozmezí od 10 % do 20 %.

Náš tip
Krém proti vráskám s kyselinou hyaluronovou a Q10
Omlazující pleťový krém redukuje viditelné projevy stárnutí včetně vrásek. Je bohatý na vzácné oleje a další cenné ingredience, které obnovují kožní buňky. Krém zlepšuje pevnost a pružnost pleti. Poskytuje ochranu před UV zářením a hyperpigmentací.
Více informací: https://www.dulcia.cz/pletove-kremy/krem-proti-vraskam-s-kyselinou-hyaluronovou-a-q10.html


11 DŮVODŮ PROČ POKOŽKU DOPOVAT VITAMINEM C

I. PRO VŠECHNY TYPY PLETI A VĚKOVÉ KATEGORIE
Vitamin C je silný přírodní antioxidant. V dermatologii a kosmetice se používá lokálně za účelem léčby či prevence. Je vhodný pro všechny typy pleti. Alergické reakce na jeho použití jsou velmi vzácné. 
II. HYDRATACE

Vitamin C má zvláčňující účinek. Snižuje transepidermální ztrátu vody a umožňuje pokožce lépe zadržovat vlhkost.
III. ROZJASNĚNÍ
 
Vitamin C vyrovnává pigmentaci, má vyhlazující a exfoliační účinek. Pokožka je tak zářivější a působí mladistvým dojmem.
IV. SNÍŽENÍ ZARUDNUTÍ, VYROVNÁNÍ TÓNU PLETI
Vitamin C léčí širokou škálu zánětlivých stavů kůže. Potlačení zánětu a odstranění zarudnutí přispívá k rovnoměrnému zbarvení pokožky.
V. ZASTAVENÍ HYPERPIGMENTACE, ZESVĚTLENÍ
Vitamin C zastavuje produkci kožního barviva melaninu. Ten odpovídá za tvorbu pigmentových a stařeckých skvrn. Navíc pokožku zesvětluje.  
VI. ODSTRANĚNÍ KRUHŮ POD OČIMA
Vitamin C vyhlazuje, hydratuje a zesvětluje kůži pod očima. 
VII. PODPORA PRODUKCE KOLAGENU

Vitamin C zvyšuje produkci kolagenu. Při jeho nedostatku pokožka předčasně stárne.
VIII. POSÍLENÍ POKOŽKY

Vitamin C zlepšuje elasticitu a pevnost - při klesajících hodnotách kolagenu pokožka ochabuje.   
IX. OCHRANA PŘED STRESORY ŽIVOTNÍHO PROSTŘEDÍ
Vitamin C zachytává volné radikály, které se nachází především v UV záření. Pokožku tak udržuje zdravou a zastavuje viditelné známky stárnutí.
X. POMOC S LÉČBOU ZRANĚNÍ A POPÁLENIN
Vitamin C urychluje proces hojení. Ulevuje od zarudnutí.
XI. ZASTAVENÍ ZÁNĚTŮ, REGENERACE
Vitamin C bojuje proti zánětům a infekcím. Urychluje obnovu kožních buněk.  

Náš tip
Denní sérum energizující – okamžitý efekt
Vysoce koncentrované účinné látky poskytují cílenou péči o unavenou a stresovanou pleť vyžadující nadstandardní přístup. S okamžitým efektem jí dodávají potřebnou energii a ochranu. Sérum pokožku okamžitě vypíná, hydratuje a redukuje příznaky únavy. 
Více informací: https://www.dulcia.cz/prirodni-kosmetika/denni-serum-energizujici-okamzity-efekt.html

KDY A JAK POUŽÍVAT VITAMIN C V RUTINNÍ PÉČI O PLEŤ
Kosmetiku s vitaminem C je vhodné používat dvakrát denně, ráno i večer. V průběhu dne pokožku chrání před negativními vlivy UV záření. Přes noc ji vyživuje, regeneruje a opravuje. Při aplikaci dodržujte produktová doporučení. Přípravek vždy nanášejte na vyčištěnou pleť. Pokud upřednostníte sérum, před použitím jej nezapomeňte protřepat. Ošetření pleti doplňte o další doporučovanou kosmetiku, která zintenzivní působení aktivních látek. Při výběru produktů dbejte na jejich kvalitu a hlídejte datum spotřeby. Pokud obsah přípravku ztmavl nebo změnil barvu, vitamin C pravděpodobně oxidoval. 

 

S láskou Dulcia natural

SDÍLEJTE TENTO ČLÁNEK

Přidat komentář

Jméno:*
Email:*
Phone number:
Komentář:*