CyWhite G

Glycerin (and) Water (and) Cystoseira tamariscifolia extract

Extrakt z duhové řasy je surovina získávaná z tzv. duhové řasy z břehů „země“ mořského zemědělství L´Armor-Pleubian na severozápadě Francie. Na suchu hnědá řasa Cystoseira tamariscifolia pokrytá trny, mění své zbarvení po kontaktu s vodou ze zelené přes fialovou až do namodralých odstínů. Extrakt z duhové řasy obsahuje extrakt z vysušené řasy, který dodává pleti jednotný odstín, rozjasňuje ji a zesvětluje její pigmentové nedokonalosti. Hlavními úkoly Cywhite G je zesvětlení pigmentových skvrn a snížení heterogenity pokožky.

Extrakt z duhové řasy vyniká 3násobnou působností na snížení pigmentace kůže a to před, během i po syntéze melaninu. V prvním kroku Extrakt z duhové řasy aktivuje rozklad melanozomů, které jsou hlavní součástí melanocytu. Melanocyty jsou buňky nacházející se v kůži, které fungují jako továrny kožního pigmentu – melaninu. Právě tento pigment je zodpovědný za hnědou barvu pokožky po expozici UV záření. Každý melanocyt má k dispozici skupinu sousedících buněk - keratinocytů, kterým předává „hnědou barvu“ a následně je posouvána do nejsvrchnějších vrstev kůže. Extrakt z duhové řasy absorpcí molekul zodpovědných za zrání melanosomů zabraňuje nadměrné tvorbě melaninu a tím vzniku nežádoucích pigmentových skvrn. Po aplikaci Cywhite G dochází k více než 90% poklesu vzniku melaninu a současně se docílí homogenizace pleti.

Kromě melanosomů se Extrakt z duhové řasy zaměřuje na inhibici melanogeneze, která se spouští pod vlivem vnějších podnětů. Podobně jako u chameleonů je fenomén luminiscence řasy důsledkem pravidelného ukládání částic tuku do jejích epidermálních buněk. Zdá se, že se jedná o jakousi ochranu před environmentálním stresem jako je příliv a odliv či hloubka vody, ve které rostou. Prokázalo se, že extrakt ze zmíněné řasy má ochranný účinek proti UV záření a jiným škodlivým faktorům prostředí. Tento ochranný efekt lze přenést také na pokožku člověka.

Cystoseira tamariscifolia se sklízí 100% ručně a splňuje podmínky pro její aplikaci do organické kosmetiky standardů Ecocert / COSMOS.

Hlavními vědecky dokázanými benefity po topické aplikaci jsou:

- Rozjasňující efekt: + 27% zintenzivnění oproti placebu

- Bělící efekt: + 30% vyšší bělost pokožky oproti placebu

- Homogennost tónu pleti: 83 % dobrovolníků potvrdilo obnovenou jednotnost pokožky

- Světlost pokožky: 87% dobrovolníků uvedlo sníženou hyperpigmentaci obličeje a to především v T-zóně


Nachází se v produktech: