Mangové máslo

Mangifera Indica

Je druhem tělového másla, které se vyrábí ze semen manga. Podobně jako kakaové či bambucké máslo, má zvlhčující, měkkou a lehkou konzistenci. Po aplikaci nezanechává mastný filtr. Vyznačuje se jemnou vůní a celou řadou benefitů. Velkou výhodou je, že patří k nekomedogenním surovinám, které nezanášejí póry a jsou vhodné pro všechny typy pleti včetně mastné a aknózní. Mangové máslo se výborně vstřebává do pokožky, kterou hydratuje, změkčuje, uklidňuje, regeneruje a vyživuje. Je známo také tím, že kůži vrací přirozený lesk a snižuje výskyt tmavých skvrn.

Mango je bohaté na vlákninu, vitaminy a minerály, jako jsou vitamin A, vitamin C, vitamin B6, vitamin E, kyselina listová, vápník, železo, draslík, zinek a hořčík. Obsahuje esenciální mastné kyseliny a přírodní antioxidanty, které ocení především suchá a zralá pleť. Jeho bohatá a vyživující povaha pomůže i těm, kteří trpí kožními problémy jako jsou ekzém či lupénka.  

Pravidelná aplikace mangového másla zpomaluje degeneraci kožních buněk-pokožka je pružnější, pevnější, působí mladším a zdravým dojmem. Díky změkčujícím a uklidňujícími vlastnostem uvolňuje a čistí póry. Vysoký podíl vitaminů pomáhá pokožku chránit před venkovními vlivy a UV zářením.