Kategorie
- Všechny produkty
- Stretnutie s Luckou Nove
- Zimný výpredaj
- V létě Výprodej -50%
- Cestovní balení
- Glass Skin Ritual
- Novinky
- Nejprodávanější
- Péče o pleť
- Čištění pleti
- Tonery
- Pleťové mlhy
- Pleťové esence
- Pleťová séra
- Pleťové boostery a oleje
- Dulcia PLUS
- Oční okolí
- Pleťové krémy
- Exclusive
- Pleťové masky a peelingy
- Ochranné krémy s SPF
- Péče o tělo
- Deodoranty
- Ústní hygiena
- Parfémy
- Domácí lékárnička
- Přírodní mýdla
- Maminky a dětičky
- Pro nejmenší
- Pro muže
- Vzorky
- Doplňky
- Make-up
- Dárky a poukázky
- Potrebujete poradit?
Omega-3 rybí olej natural
Cod liver oil
Toto je přírodní kosmetická surovina získávaná z jater tresky a podobných mořských ryb, jako je haddock nebo halibut. Jde o olej bohatý na esenciální polynenasycené mastné kyseliny omega-3, zejména EPA (kyselina eikosapentaenová) a DHA (kyselina dokosahexaenová), spolu s vitaminy A a D. Vyrábí se tradiční metodou lisování za studena z tukových tkání volně žijících ryb z udržitelného rybolovu, například z Norska, což zachovává přirozenou stabilitu a kvalitu. Není syntetický, ale může být obohacen o přírodní antioxidanty, jako jsou polyfenoly z olivového oleje nebo vitamin E, pro lepší trvanlivost. Tento přírodní extrakt je vysoce ceněn pro své prospěšné účinky na pokožku a celkové zdraví.
Funguje primárně jako zvlhčovač a obnovovač kožní bariéry tím, že podporuje syntézu ceramidů a fosfolipidů v kožních buňkách, čímž snižuje transepidermální ztrátu vody. Má silné protizánětlivé účinky díky EPA a DHA, které inhibují produkci prozánětlivých cytokinů. Jako antioxidant chrání před oxidačním stresem a podporuje tvorbu kolagenu, čímž zlepšuje elasticitu. Zklidňuje podrážděnou pokožku a pomáhá při hojení. V kosmetice se doporučuje v koncentracích 1–5 % v emulzích, krémech nebo sérech; vyšší koncentrace (až 10 %) pro lokální aplikace na suchou pokožku.
Doporučuje se zejména pro suchou, dehydratovanou, citlivou a podrážděnou pleť, stejně jako pro aknózní, ekzematickou nebo zralou pleť náchylnou k vráskám. Je ideální pro ty, kteří bojují se zarudnutím, ekzémem nebo ztrátou elasticity, včetně mastné pleti se záněty. Nedoporučuje se při alergii na ryby nebo při vysokém příjmu vitaminu A.
Studie publikovaná v PubMed (1981) prokázala terapeutickou účinnost oleje z tresčích jater při kožních onemocněních, jako je pityriasis rubra pilaris, kde po lokální aplikaci zlepšil keratinizaci a stav pokožky u adolescentek. Další výzkumy potvrzují, že omega-3 v koncentraci 2–4 % v topických přípravcích snižují zánět o 30–40 % u pacientů s akné a ekzémem (Journal of Cosmetic Dermatology, údaje z metaanalýz). Příjem 250 mg EPA/DHA denně zlepšuje hydrataci pokožky o 20–25 % po 8 týdnech.























