Růžový jíl

Illite, Kaolin

Růžový jíl patří do skupiny jílů, které se těží ve Francii. Je výsledkem kombinace červeného a bílého jílu, vyskytujících se v mořských horninách a sedimentárních skalních útvarech. Vykazuje výjimečné absorpční, silně sušící, detoxikační a čistící vlastnosti. Navíc snižuje otoky způsobené špatným fungováním lymfatického systému. Je ideální pro normální, problematickou, zralou a mastnou pleť.

Obsahuje kaolinit, ilit, montmorillonit, železo, kalcit, oxid železa a siliky, které pokožku vyživují, zvlhčují, zlepšují její funkce, podporují regeneraci buněk, stahují póry, opravují poškozenou tkáň. Revitalizují matnou, suchou, unavenou a přetíženou pleť.

Růžový jíl je také exfoliantem, odstraňuje odumřelé kožní buňky. Zlepšuje krevní oběh. Vyrovnává tón pleti a navrací jí přirozený jas. Ulevuje od spálení sluncem. Pokožku zjemňuje, vyhlazuje, zvyšuje její pružnost a obnovuje pojivové tkáně. Minimalizujte černé tečky. Zabraňuje výskytu popraskaných kapilár a tmavých kruhů pod očima. V kosmetice se růžový jíl využívá také jako zahušťovadlo.