BIO Rýžový olej

Oryza Sativa Bran Oil

Rýžový olej je olej získávaný z tvrdé vnější hnědé vrstvy rýže zvané slupka. Olej má jemnou a neutrální chuť a světle hnědou barvu. 

Tento tradiční japonský kosmetický olej čistí a rozjasňuje pokožku a ošetřuje vlasy. Zjemňuje a rozjasňuje pokožku.

Rýžový olej je užitečný při léčbě různých kožních onemocnění, jako je růžovka, akné, ekzémy. Díky svým vlastnostem je rýžový olej vynikajícím prostředkem na suchou, oslabenou a dehydrovanou pokožku. Olej je velmi lehký a poskytuje pokožce výživu, aniž by ji mastil. Vitamin E obsažený v rýžovém oleji urychluje hojení ran, zvyšuje regeneraci buněk, vyhlazuje pokožku, redukuje vrásky a poskytuje ochranu před spálením od slunce. 

Rýžový olej je bohatý na vitamin E a antioxidanty, rychle se vstřebává do pokožky, a proto je jeho používání obzvlášť příjemné.

Hlavní složkou rýžového oleje jsou nenasycené mastné kyseliny (46 % kyseliny olejové, 36 % kyseliny linolové a 1 % kyseliny linolenové). Složení mastných kyselin, vitaminů a minerálních látek je jedinečné. 

Rýžový olej je bohatý na skvalen, který se přirozeně nachází v tukové složce naší pokožky, která tvoří ochrannou bariéru proti vlivu negativních vnějších faktorů.

Sacharidová sloučenina inositol je ve vysoké míře obsažena v kvalitním rýžovém oleji a zajistí pokožce pružnost a příjemnou jednotnou strukturu. Tento olej obsahuje také mastné kyseliny, jako jsou omega 3 i omega 6 mastné kyseliny.


Nachází se v produktech: