Silice z cukrové třtiny a kakaových bobů

Saccharum officinarum extract and Cocoa extract

Cukrová třtina (Saccharum officinarum) se v kosmetice využívá jako zvlhčující složka, antioxidant a exfoliant. Obsahuje cukry, minerály, vitaminy skupiny B, aminokyseliny, enzymy, nenasycené mastné kyseliny. Kyselina glykolová účinkuje jako přírodní chemický peeling. Je vysoce rozpustná, snadno proniká hluboko do pokožky, kterou odmašťuje, zbavuje odumřelých buněk, akné, černých teček a pigmentových skvrn. Pokožku zanechává rozzářenou, vyhlazenou a jemnou. Butylenglykol je derivát z cukrové třtiny. Působí jako změkčovadlo. Zvyšuje pronikání aktivních složek do pokožky a zvyšuje celkovou účinnost přípravku. Má zvlhčující vlastnosti a vyhlazuje vrásky.

Kakaové boby patří mezi nejsilnější antioxidanty. Obsahují více než 300 aktivních sloučenin včetně vitamínů, minerálů, aminokyselin a fytonutrientů.
Chrání buňky před nežádoucími vnějšími vlivy a předčasným stárnutím. Pokožce poskytují komplexní výživu. Viditelně zlepšují její strukturu. Upravují tón pleti a navrací jí zdravou zář. Mají silné protizánětlivé účinky, které stahují zarudnutí a pigmentové skvrny. Stimulují krevní oběh. Udržují pokožku svěží a mladistvou.

Nachází se v produktech: