Přeskočit na obsah

Silice z cukrové třtiny a kakaových bobů

Saccharum officinarum extract and Cocoa extract

Tento extrakt vzniká šetrnou extrakcí kakaových bobů té nejvyšší kvality a přináší sametově čokoládový profil, který obohatí krémy, dezerty, nápoje i pečivo. V tekuté, snadno dávkovatelné formě přináší skutečnou chuť kakaa bez nutnosti použití prášku či cukru. Extrakty jsou koncentrovaným zachycením toho nejlepšího, co koření, bylinky nebo ovoce nabízí. Vznikají až v okamžiku, kdy surovina dosáhne své plné zralosti a má nejvyváženější chuťový profil – podobně jako jahoda utržená v létě oproti zimní. Následná extrakce uvolní čistý chuťový základ, který si zachovává typický charakter suroviny v malé, přesně dávkovatelné formě. Je 100% přírodní, bez konzervantů, barviv či alergenů, s vzhledem vodorozpustného extraktu a hlubokou, sametově čokoládovou vůní. Původně se získává z kakaových bobů rostliny Theobroma cacao, často v kombinaci s extrakty z cukrové třtiny pro stabilizaci a sladkost.

Funguje jako silný antioxidant díky flavonoidům a flavonolům, které bojují proti volným radikálům a předčasnému stárnutí. Zvlhčuje pokožku díky obsahu hořčíku, který podporuje tvorbu kolagenu a udržuje hydrataci. Uklidňuje a zmírňuje zarudnutí s protizánětlivými vlastnostmi, vhodné i pro problematickou pleť. Kofein a teobromin v koncentracích typických pro kakaové extrakty (cca 0,5-2% v kosmetických formulacích) pomáhají odstraňovat tuky, snižovat zadržování tekutin a zpevňovat pokožku. Posiluje kožní bariéru výživnými vitamíny E, B, K a minerály jako vápník, železo či hořčík, čímž obnovuje elasticitu.

Doporučujeme pro suchou, dehydratovanou, zralou a citlivou pleť, kde hydratuje a regeneruje. Pro mastnou a aknózní pleť je ideální díky protizánětlivým účinkům a schopnosti zmírňovat celulitidu. Vhodná pro všechny typy pleti hledající antioxidační ochranu a zpevnění, zejména při anticelulitidních zábalech nebo masážích.

Flavonoly z kakaa v koncentraci 1-5% snížily oxidační stres pokožky o 25% po 4 týdnech aplikace (Journal of Cosmetic Dermatology, 2018). Hořčík z čokoládových extraktů podporuje syntézu kolagenu typu I a III, čímž zvyšuje elasticitu o 15-20% v klinických testech na zralou pleť (International Journal of Cosmetic Science, 2021).

Nachází se v produktech: