Vanilkový macerát

Caprylic/Capric Triglyceride & Vanilla Planifolia Fruit & Tocopherol

Do naší vanilkové infuze jsme namíchali směs vanilky a frakcionovaného kokosového oleje (Caprylic/Capric Triglyceride). Tato relaxační kombinace bohatá na přírodní antioxidanty pomáhá s odstraněním toxinů a odumřelých kožních buněk.

Aromatická vanilka obsahuje vanilin, který jí dodává příjemnou vůni a sladkou chuť. Její další důležitou složkou je piperonal. Ten působí jako přírodní antibiotikum, změkčuje kůži a funguje jako konzervant. Kromě toho se ve vanilce nachází voda, bílkoviny, tuk, sacharidy, alkohol, vitaminy skupiny B, minerály, jako železo, vápník, draslík, sodík, fosfor, hořčík, mangan, měď, nenasycené mastné kyseliny omega 3 a 6 a další látky. Toto bohaté spektrum látek pomáhá pokožku hydratovat, zklidňovat a regenerovat.

Vanilka má mírně vypínací a zjemňující účinky. Proto je optimální pro suchou, zralou, stárnoucí a šupinatou pokožku. Je dobrým pomocníkem při prevenci vrásek a strií. Unavené kůži dodá jas, vitalitu a energii. Její antimykotické a antiseptické vlastnosti se využívají také při léčbě houbových a plísňových nemocí. Příznivě působí i při léčbě kožních zánětů, ekzémů a dermatitidy.

Vanilkový macerát pomáhá udržovat pokožku hladkou, jemnější a zdravější. Je výborným doplňkem pleťových vod a krémů.

Nachází se v produktech: