PLUS - První pomoc AKNÉ Maximize

PLUS - První pomoc AKNÉ

Zinc PCA, Niacin
Shikimic Acid, Azealic Acid liposome

Koncentrát redukuje akné, čistí a stahuje póry. Zároveň pokožku utišuje a upravuje její mikrobiom. V kombinaci s AHA kyselinami, niacinem a kyselinou anýzovou působí antibakteriálně a exfoliačně. Pomáhá uvolňovat kožní maz, ničit mikroby, způsobující akné a zastavovat už vytvořený zánět.

Více informací

Star Star Star Star Star
10 hodnocení
Reference: 102070
  • Problematická pleť / Akné
  • Všechny typy pleti
  • S okamžitým efektem
  • Intenzivní péče
Další
- +

490 Kč

Skladom - expresné doručenie

Koncentrát redukuje akné, čistí a stahuje póry. Zároveň pokožku utišuje a upravuje její mikrobiom. V kombinaci s AHA kyselinami, niacinem a kyselinou anýzovou působí antibakteriálně a exfoliačně. Pomáhá uvolňovat kožní maz, ničit mikroby, způsobující akné a zastavovat už vytvořený zánět.

Formulace obsahuje také kyselinu azelaovou a zinek, které bojují proti hormonálnímu akné. Přítomné makrobiotika se postarají o vyváženou kožní mikroflóru. Přípravek neobsahuje olej, snadno se vstřebává, udržuje hydrataci a podporuje regeneraci.

Symbiotické propojení aktivních složek nabízí vysoce účinné a šetrné řešení pro čistou, jemnou a zdravou pleť bez otevřených pórů a černých teček. Jeho efekt je okamžitý, lze ho použít i v rámci prevence.

Součástí složení je energetická složka. Ta dodává buňkám rychlou energii a zlepšuje kožní mikrobiotu. Buňky pracují intenzivněji, všechny aktivní látky jsou lépe přijaty a jejích efekt se znásobuje. Pokožka je zdravější a odolnější vůči vnějšímu prostředí.

V koncentrátu se nachází 100 % organicky účinných látek. Proto se na pleť nanáší v malém množství – jedna kapka zabezpečí okamžitý efekt.

VHODNÝ PRO:

- aknózní pleť
- všechny věkové kategorie

Koncentrát pleť čistí a navrací jí zdravý vzhled. Nevysušuje a nedráždí.

HLAVNÍ AKTIVNÍ SLOŽKY:

Niacin – je formou vitaminu B3. Pomáhá vytvářet kreatin, který udržuje pokožku pevnou a zdravou. Podporuje správné funkce lipidové bariéry, čímž zabraňuje ztrátě vlhkosti. Má protizánětlivé účinky. Zmírňuje zarudnutí, ekzémy, akné a další zánětlivé stavy kůže. Stahuje póry, reguluje tvorbu kožního mazu. Je užitečný i při těžkých formách akné.

Kyselina azealová - vykazuje silné čistící, antimikrobiální a protizánětlivé vlastnosti. Proto je doporučována při léčbě akné a růžovky. Účinně čistí póry, čímž eliminuje bakterie, způsobující záněty, podráždění či vyrážky. Utišuje podrážděnou zarudlou a zanícenou pokožku. Podílí se na buněčné obnově, urychluje regenerační procesy.

Extrakt z červené řasy Jania rubens – se vyznačuje vysokou koncentrací minerálů a stopových prvků, která je až o čtyřicet tisíckrát vyšší než v mořské vodě. Má ultra zvlhčující, remineralizační, ochranné a bělící účinky.

Kyselina shikimová – patří do skupiny AHA kyselin. Nezpůsobuje začervenání ani žádná jiná podráždění, je vhodná i pro citlivou pokožku. Má silné protizánětlivé, antioxidační, antivirové a analgetické vlastnosti. Účinně zastavuje hyperpigmentaci, čímž pokožku zesvětluje. Vykazuje také výtečné exfoliační schopnosti. Pokožku zvlhčuje, vyhlazuje, zpevňuje, rozjasňuje a regeneruje. 

AHA kyseliny v lamelovém gelu – vodní gel složen z lamelárního biomateriálu, do kterého je absorbován synergický koktejl z kyseliny glykolové, mléčné a citronové, sloužící jako nitrokožní rezervoár AHA kyselin. Lamelový gel je vyvinut tak, aby předcházel zánětům a spálení kůže. Jeho výrobní technologie umožňuje použití nízkých koncentrací AHA kyselin, aniž by se snižoval jejich exfoliační účinek. Po dvou týdnech aplikace dochází k úplné obnově vrchní vrstvy pokožky – pleť je měkká, hladká, rozjasněná, její barevný tón je stejnoměrný. Po čtyřech týdnech dochází k viditelné redukci černých teček, pigmentových skvrn a jizev po akné.

Oxid zinečnatý – zanechává na kůži ochranný film, který ji chrání před UV zářením a nepříznivými vnějšími vlivy. Jeho antiseptické a stahující vlastnosti snižují riziko vzniku bakteriálních infekcí. Výborně ošetřuje vyrážky, vřídky nebo zapařenou pokožku. Vyrovnává produkci kožního mazu. Regeneruje pojivovou tkáň a podporuje tvorbu nových kožních buněk.

Inulin – je fruktózový oligosacharid. Slouží jako aktivní prebiotikum, které zastavuje růst škodlivých bakterií ve prospěch přátelských mikroorganismů přirozeně se vyskytujících na pokožce. Díky této schopnosti zvyšuje přirozenou kožní bariéru a pokožku udržuje v dobrém stavu. Inulin aktivuje hydrataci. Na pokožce zanechává příjemný hladký film. Navrací jí plný, hladký a zdravý vzhled.

DOPORUČUJEME V KOMBINACI S:

Hloubkový peeling s dvojitým účinkem
Enzymatický peeling se šetrným účinkem
- Peeling a maska 2v1 s čistícím účinkem
Maska na stažení pórů - Čistíci komplex
Pleťový krém s ovocem a Q10 - Čistíci komplex
Zinková mastička


Textura: Mimořádně lehká gelová struktura pro snadné roztírání a rychlé vstřebávání. Neobsahuje žádné esenciální oleje. Má průhlednou barvu a jemnou nevtíravou vůni, která vychází z použitých surovin.

Obsah: 20ml

Použití: Večer naneste na důkladně vyčištěnou pleť. Dle potřeby aplikujte na postižená místa nebo na celý obličej. Po vstřebání pokožku ošetřete oblíbeným pleťovým sérem nebo krémem. Vyhýbejte se přímému slunečnímu záření.


Náš tip: Zaměřte se na důkladný výběr čistících produktů. Dbejte na zachování správného pH pokožky. Funguje jako ochrana před oslabením a nežádoucími reakcemi, které můžou vyvolat přípravky s vysokým podílem aktivních složek
a obsahem AHA kyselin.

DULCIA PLUS+

Série PLUS je určena pro zintenzivnění a urychlení účinku běžné kosmetické péče. Její účinek je srovnatelný s profesionálním ošetřením pleti. Aktivní rostlinné látky v produktech jsou zkoordinovány tak, aby ladily s přípravky Dulcia natural pro standardní péči. Série PLUS neobsahuje žádné nosiče, prázdné složky, parfémy, esenciální oleje ani konzervanty.

78,3%
78,3%
složek z bioprodukce
Přírodní kosmetika ze Slovenska
Název
INCI
BIO
BIO Růžová voda
Rosa Damascena Flower Water
BIO
BIO Růžová voda
Rosa Damascena Flower Water
BIO
PRODUKT

Damašská růže se už od starověku využívala pro své terapeutické, nutriční a aromatické vlastnosti. Růžový hydrolát neboli voda či hydrosol vzniká při parní destilaci růžového oleje. Obsahuje více než sto aktivních sloučenin.

Vykazuje silné antiseptické a antibakteriální účinky. Pokožku čistí, stahuje póry, snižuje produkci kožního mazu, zabraňuje vzniku zánětů. Lze ji použít jako toner pro mastnou a aknózní pleť. Výborně zvlhčuje a okamžitě revitalizuje. Proto se s oblibou přidává do pleťových sér nebo hydratačních přípravků.

Hydrolát je bohatý na antioxidanty. Chrání buňky před oxidačním stresem. Pomáhá pokožce udržet mladistvý a zdravý vzhled. Obsahuje vitaminy a minerály, které hrají klíčovou roli při syntéze kolagenu a elastinu. Má zklidňující schopnosti. Ošetřuje podrážděnou, zarudnutou, zanícenou i ekzematickou pokožku. Jeho příjemná vůně uvolňuje mysl a zlepšuje náladu.  

Nachází se v produktech:
Niacin
Niacin
 
Niacin
Niacin

Je formou vitaminu B3. Při jeho nedostatku dochází k onemocnění kůže, ledvin a mozku. Pomáhá vytvářet kreatin, který udržuje pokožku pevnou a zdravou. Podporuje správné funkce lipidové bariéry, čímž zabraňuje ztrátě vlhkosti. Má protizánětlivé účinky. Zmírňuje zarudnutí, ekzémy, akné a další zánětlivé stavy kůže. Stahuje póry, reguluje tvorbu kožního mazu. Pokožku udržuje vláčnou a hladkou. Stimuluje zdravý růst kožních buněk a chrání je před UV zářením. Léčí hyperpigmentaci a zesvětluje tmavé skvrny. Vyhlazuje jemné linky a vrásky. Chrání před oxidačním stresem. Vylepšuje strukturu pokožky. Je užitečný i při těžkých formách akné. 

Kyselina azealová
Azealic acid
 
Kyselina azealová
Azealic acid

Je přirozeně vyskytující se kyselina nacházející se v zrnech ječmene, pšenice a žita. Vykazuje silné čistící, antimikrobiální a protizánětlivé vlastnosti. Proto je doporučována při léčbě akné a růžovky. Účinně čistí póry, čímž eliminuje bakterie, způsobující záněty, podráždění či vyrážky. Utišuje podrážděnou zarudlou a zanícenou pokožku. Podílí se na buněčné obnově, urychluje regenerační procesy. Redukuje výskyt jizev po akné a hyperpigmentaci. Má schopnost pokožku zesvětlit a harmonizovat její tón. Zlepšuje vzhled otoků a viditelných krevních cév, vyvolaných růžovkou.

Nachází se v produktech:
SKINPERF LWG
Aqua & Glycolic Acid & Lactic Acid & Sodium Magnesium Silicate & Citric Acid & Xanthan Gum
 
SKINPERF LWG
Aqua & Glycolic Acid & Lactic Acid & Sodium Magnesium Silicate & Citric Acid & Xanthan Gum

Vodní gel složen z lamelárního biomateriálu, do kterého je absorbován synergický koktejl z kyseliny glykolové, mléčné a citronové, sloužící jako nitrokožní rezervoár AHA kyselin.

Představuje nový nástroj v korneoterapii – vědě spojující kosmetiku s dermatologií. Její koncept je postaven na terapeutické péči o pleť aktivními látkami (také AHA kyselinami). Cílem korneoterapie je chránit, utišovat, regenerovat a revitalizovat zanedbanou, unavenou, stárnoucí, namáhanou či poškozenou pokožku přes stimulaci její nevyšší vrstvy (stratum corneum). Ta je složena z rohových buněk (korneocytů) a vysoce účinných bariérových vrstev s membránovou strukturou. V případě jejich narušení dochází k dehydrataci, zvýšené drsnosti či ke vzniku trhlin. Kůže ztrácí odolnost, je náchylná k pronikání škodlivin, podráždění a zánětům, což znamená, že stratum corneum ovlivňuje také stav jejích hlubokých vrstev.     

Lamelový gel je vyvinut tak, aby předcházel zánětům a spálení kůže. Jeho výrobní technologie umožňuje použití nízkých koncentrací AHA kyselin, aniž by se snižoval jejich exfoliační účinek. Po dvou týdnech aplikace dochází k úplné obnově vrchní vrstvy pokožky – pleť je měkká, hladká, rozjasněná, její barevný tón je stejnoměrný. Po čtyřech týdnech dochází k viditelné redukci černých teček, pigmentových skvrn a jizev po akné. 

 

Výhody:
- exfoliační efekt bez pálení a zánětu
- hydratace
- redukce černých teček, pigmentových skvrn a jizev po akné
- sjednocuje povrch i barvu pleti
- výrazné regenerační a revitalizační účinky 
- navrací pleti přirozený jas, hladkost, pevnost a mladistvý vzhled   

Glycerin
Glycerin
 
Glycerin
Glycerin

Patří mezi nejpoužívanější složky v kosmetice. Přirozeně se vyskytuje ve všech olejích a tucích. Glycerin, který používáme se vyrábí z kokosového oleje. Jeho hlavní funkce spočívá v hygroskopii-snadno pohlcuje a udržuje vlhkost-, a tím pomáhá ostatním surovinám v kosmetickém přípravku, aby se co nejrychleji vstřebaly do pokožky.

Glycerin účinně hydratuje a obnovuje, vytváří ochrannou bariéru před vysušením. Pokožku zjemňuje, zvláčňuje a pomáhá jí udržet vlastní hydrataci.

Nachází se v produktech:
EARLY BOOST
Water (and) Jania Rubens Extract (and) Sodium Carrageenan
 
EARLY BOOST
Water (and) Jania Rubens Extract (and) Sodium Carrageenan

Extrakt z červené řasy Jania rubens 

Komplex složený z vody, extraktu ze středomořské červené řasy Jania Rubens a sodné soli z karagenanu vytváří vysoce účinnou, povzbuzující formulaci. Zastavuje únavu pleti, kterou vyživuje a omlazuje. Kombinace rostlinného taurinu s oligopeptidy, získaných extrakcí červené řasy, nabízí okamžitou   hydrataci, revitalizaci a ochranu. Tento energetický hydratační koncentrát je vhodný pro unavenou, zralou a namáhanou pleť. Poskytuje také ochranu mladé pleti před nežádoucími vlivy vnějšího prostředí.

preBIULIN C90
Cellulose Gum, Inulin, Xanthan Gum, Fructose, Glucose, Cellulose
 
preBIULIN C90
Cellulose Gum, Inulin, Xanthan Gum, Fructose, Glucose, Cellulose

Vyvažují jemnou rovnováhu kožního mikrobiomu. Poskytují ochranu a zlepšují odolnost pokožky. Kromě obnovy mikrobiomu dodávají buňkám energii potřebnou na jejich metabolismus a funkce.

Oxid zinečnatý
Zinc Oxide
 
Oxid zinečnatý
Zinc Oxide

Zinc oxide neboli zinkoxid je jemný bílý prášek, který vzniká chemickou reakcí způsobenou oxidací zinku. Je oblíbenou ingrediencí, která slouží při formulaci pleťových sér, krémů, mlék, zinkové masti, mýdel, pudrů, balzámů na rty či laků na nehty. Funguje jako hydratační, zklidňující, ochranný, zahušťovací a bělící prostředek. Je vhodný pro všechny typy pleti včetně dětské, citlivé, podrážděné a se sklony k akné.  

Po aplikaci zanechává na kůži ochranný film, který ji chrání před UV zářením a nepříznivými vnějšími vlivy. Jeho antiseptické a stahující vlastnosti snižují riziko vzniku bakteriálních infekcí. Zároveň podporují proces hojeni poraněné, popálené, odřené nebo jinak poškozené kůže. Zinkoxid ulevuje od svědění, pálení, snižuje zarudnutí. Výborně ošetřuje vyrážky, vřídky nebo zapařenou pokožku u dětí. Zlepšuje produkci kolagenu, který zvláčňuje, posiluje a vyhlazuje. Pokožka tak působí mladším a vitálním dojmem. Svými bělícími účinky sjednocuje tón pleti a zastavuje tvorbu tmavých pigmentových skvrn. Vyrovnává produkci kožního mazu. Regeneruje pojivovou tkáň a podporuje tvorbu nových kožních buněk.  

preBIULIN FOS
Inulin, Fructose
 
preBIULIN FOS
Inulin, Fructose

Je fruktózový oligosacharid. Získává se z kořenů čekanky. Slouží jako aktivní prebiotikum, které zastavuje růst škodlivých bakterií ve prospěch přátelských mikroorganismů přirozeně se vyskytujících na pokožce. Díky této schopnosti zvyšuje přirozenou kožní bariéru a pokožku udržuje v dobrém stavu. Inulin aktivuje hydrataci. Na pokožce zanechává příjemný hladký film. Navrací jí plný, hladký a zdravý vzhled.

Iscaguard®PFA
Phenethyl alcohol, Caprylyl glycol
 
Iscaguard®PFA
Phenethyl alcohol, Caprylyl glycol

Je přírodní multifunkční přísada pro samokonzervační kosmetiku. Je složena z vysoce čistých monoesterů kyseliny kaprylové a undecylenové, které eliminují bakterie, kvasinky a plísně. Formulace pokožku vyživuje, změkčuje a zvláčňuje.

Kyselina shikimová
Shikimic acid
 
Kyselina shikimová
Shikimic acid

Získává se z badyánu. Patří do skupiny AHA kyselin. Tím, že nezpůsobuje začervenání ani žádná jiná podráždění, je vhodná i pro citlivou pokožku. Má silné protizánětlivé, antioxidační, antivirové a analgetické vlastnosti. Inhibuje enzym tyrozinázu, který odpovídá za tvorbu pigmentu. Pokud pokožce chybí, není náchylná ke změně barvy. Kyselina shikimová účinně zastavuje hyperpigmentaci, čímž pokožku zesvětluje. Vykazuje také výtečné exfoliační vlastnosti. Pokožku zvlhčuje, vyhlazuje, zpevňuje, rozjasňuje a regeneruje. Aktivní antioxidanty zastavují projevy stárnutí. Již 5% kyseliny shikimové vykazuje stejnou biologickou aktivitu jako 50% kyseliny glykolové. 

Nachází se v produktech:

Naše přírodní zázraky chráníme obaly, které vybíráme velmi pečlivě. Jsou navrženy tak, aby udržely kvalitu všech ingrediencí a uchovaly je v bezpečí před poškozením zvenčí. Při výrobním procesu hlídáme vlastnosti všech složek, které zahříváme na velmi nízkých teplotách. Jsme přísní také při dávkování. Obaly plníme pouze studeným obsahem.

obal sklo

SKLENĚNÝ OBAL
Nejlepší je, když pro tento obal najdete ve své domácnosti další využití. Pokud se ho rozhodnete recyklovat, dózu vypláchněte a odneste do sběrné nádoby zelené barvy určené pro sklo.

Sklo má příznivý vliv na životní prostředí. Je přírodním, stoprocentně recyklovatelným materiálem, který si zachovává svou kvalitu. Recyklace chrání přírodu a šetří finance. Prostřednictvím sběrných kontejnerů a zařízení pro úpravu použitého skla se skleněné obaly dostanou do skláren, které je zpracují na střepy sloužící k výrobě nového obalového skla. Obaly jsou plně recyklovatelné neboli znovu použitelné.


Sklo je nepropustné, neabsorbující a odolné. Udržuje účinnost všech látek v žádoucím stavu, chemicky nereaguje s obsahem ani s cizorodými látkami. Přes sklo nepronikne ani kyslík, což je pro uchování kvality výrobku nezbytné. Nezapomínejte však, že plastový obal s pumpičkou je v některých případech lepší ochranou před kyslíkem než skleněná nádoba s otevřeným hrdlem, umožňujícím průnik vzduchu a nečistot při každém použití. Pro produkty obsahující vodní složku, která je náchylnější k rozmnožování bakterií, jsme zvolili plastový „airless“ obal s dvojitým dnem. Toto balení je bezpečné, komfortní a ekologické.

obal papier

Vnější papírový obal - 100% recyklovaný papír
Naše produkty balíme do plně recyklovatelného papíru.Poskytuje ochranu a produkt esteticky doplňuje. Můžete ho využít pro domácí tvořivou činnost, třeba vystřihnout hezkou krajku nebo ji vymalovat. Nepotřebný obal zahoďte do sběrné nádoby určené pro papír.

Chcete se o naší bezodpadové ekologické filozofii dozvědět více?
Budeme rádi, když navštívíte naši stránku naše odpověď přírodě.

Obaly, které používáme jsou plně recyklovatelné a znovu použitelné. Připojte se k nám a pomáhejte přírodě. Recyklujte!


Monika
Star Star Star Star Star
05.11.2022

Pouzivam ako prvu pomoc pri zapalenych vyrazkach. Zacervenanie zmizne cez noc a samotna vyrazka za par dni. Za mna super produkt, ktory naozaj funguje.

Zuzana
Star Star Star Star Star
20.01.2022

Úžasný produkt. Používa ho moja 11 ročná dcéra na začínajúce akné. Vyrážka zmizne za pár dní, už po prvom nanesení je ráno vyrážka menšia. Pred použitím je potrebné fľaštičku pretrepať, lebo sa zvyknú oddeliť jednotlivé zložky. Na veľmi červené vyrážky sa nám osvedčila aj zinková mastička.

Juliána
Star Star Star Star Star
07.12.2021

Žiaľ, mojej pleti daný produkt nesadol. Mám problematickú T zónu, rozšírené póry, sklon k akné. Páči sa mi zloženie produktu, avšak pre moju pleť je akoby "ťažký", po použití mi vznikli biele pupienky - takúto reakciu pozorujem, keď použijem produkt, ktorý moju pleť "dusí". Avšak môže byť vynikajúci pre iné užívateľky :) Páči sa mi nápad na koncentrované zloženie.

Laura
Star Star Star Star Star
04.05.2021

Tento produkt by som chcela ohodnotiť pozitívne. Veľmi mi pomáha pri redukcii akné. Po večernej aplikácii mi zmizne začervenanie a akné sa postupne hojí. Používam ho zatiaľ približne 1.5 mesiaca, určite objednám znova :-)

Dominika
Star Star Star Star Star
14.01.2021

Sérum používam zhruba 3 týždne skoro každý večer na vyčistenú pleť, no som mierne sklamaná, lebo účinky zatiaľ nevidím. Mám skôr pocit, že sa mi pleť zhoršila (mala som jemne aknóznu, teraz o dosť viac, aj na póroch to vidno a viac čiernych bodiek). Používam gél mydlové orechy (ten tiež používam cca 3 týždne), potom pleť. vodu a následne sérum a prípadne ak treba, tak hydratujem. Občas mi z neho mierne nepríjemne štípe pleť, prípadne cítim pnutie. Myslela som, že sa to časom zlepší, ale žiaľ nie, ďalšie balenie si už pravdepodobne nekúpim. Každopádne ste sympatická značka a určite skúsim aj iné produkty, možno mi práve tento nesadol :) Držím palce :) Dominika

Krásny dobrý deň milá Dominika,

ďakujeme pekne za Vašu spätnú väzbu, veľmi si to vážime. Na problematickú pleť odporúčame celkovú, komplexnú starostlivosť aj v podobe hĺbkového čistenia pleti, kedy je dôležité zbavovať sa pravidelne hornej zrohovatenej vrstvy pokožky, ktorá je tvorená z odumretých buniek, mazu.. a kvôli ktorej sa všetky prospešné látky z krémov a sér, ktoré na ňu nanesieme, nemôžu dostať hlbšie do pokožky.. Veľmi odporúčame skúsiť aj náš hĺbkový píling v kombinácii s maskou na stiahnutie pórov, alebo ak si prajete len jeden produkt, tak čistiacu masku 2v1.. Veríme, že po zaradení pravidelného pílingu pocítite rozdiel a aj sérum bude mať skvelé účinky. Jemné štípkanie je v poriadku, tento produkt obsahuje AHA kyselinky..

Ak by ste mali akékoľvek ďalšie otázky, prosím píšte na poradna@dulcia.sk . Veľmi radi Vám aj poradíme s výberom najvhodnejších krémov práve pre Vašu pleť. 

Ďakujemea prajeme príjemný deň

S pozdravom

Daniela DULCIA natural

Přidat hodnocení

Celkové hodnocení:*
   star star star star star
Jméno:*
Email:*
Phone number:
Vaše hodnocení:*
Doporučili by st tento produkt svým známým:*
Lucia
13.04.2023

Dobrý deň, chcela by som sa spýtať či je vhodné serum používať každý deň, nakoľko obsahuje exfoliačné kyseliny

Krásny dobrý deň,

PLUS nanášajte večer na dôkladne vyčistenú pleť lokálne alebo na celú pleť podľa potreby a stavu Vašej pleti. Po vstrebaní použite svoje obľúbené pleťové sérum a pleťový krém. Po použití sa nevystavujte slnečnému žiareniu. Najlepšie používať večer. Môžete PLUS použiť aj bez krémiku a nechať pôsobiť do rána (najmá ak sa akné nachádza na celej pleti). Takto Plus používame 2x do týždňa.
Ak je akné lokálne, môžete viac dní po sebe, napr 2-3 dni lokálne na toto miesto a nechať bez krémiku a ostatnú oblasť pleti prekrémujeme. 

(Veľmi dôkladne si vyberajte čistiace produkty na pleť. Je dôležité, aby ste pri čistení nenarušili príliš pH pokožky aby ste si pokožku neoslabili a tak nevznikali prípadné neželané reakcie pri používaní prípravkov s vysokým podielom aktívnych zložiek a s obsahom AHA kyselín.)

ďakujeme za Vašu otázku, ak by ste mali akékoľvek ďalšie som tu pre Vás a prajem ešte pekný dník.
S pozdravom
Daniela DULCIA natural

Denisa
31.03.2023

Dobrý deň, chcela by som sa spýtať či je sérum PLUS - PROTI AKNE vhodné aj pre citlivú pleť s rosaceou? Keďže mám rosaceu aj akné. Ďakujem

Krásny dobrý deň,

ďakujeme za Vašu správičku, vážime si to.

Každá citlivá pleť má svoje špecifiká, preto odporúčame vždy najprv vyskúšať vzoročky pred kúpou celého produktu. Pri takomto type pleti ako opisujete je veľmi dôležité správne - jemné a šetrné čistenie pleti a tiež obnova jej prirodzeného mikrobiómu. Ak dovolíte, spíšem krok po kroku základnú starostlivosť o takýto typ pleti. 

Čistenie pleti je zásadné v starostlivosti o ňu, je dôležité si ju vyčistiť ráno aj večer pred nanesením krémikov. Naša pokožka zachytáva prach, pot či líčidlá a preto sa potrebuje opäť nadýchnuť. Prirodzené čistenie pleti odstraňuje suché, šupinaté miesta či pomáha odstraňovať čierne bodky. Pleť je vhodné čistiť bez mydla a alkoholu, aby nedošlo k prílišnému vysušeniu, ktoré naopak pokožku len povzbudí v tvorbe ďalšieho mazu. Takto vyčistená pleť je schopná prijať všetky úžasné výživné látky z krémikov, ktoré si na ňu následne nanesiete. Neodporúčam si pleť čistiť micelárnou vodou. Tieto prípravky z pleti sťahujú všetko, aj prirodzenú ochrannú vrstvu, kvôli obsahu tenzidov, čo sú látky zo skupiny saponínov, nachádzajúce sa napríklad v čistiacich prostriedkoch. Takto vyčistená pleť je schopná prijať všetky úžasné výživné látky z krémikov, ktoré si na ňu následne nanesiete. Na odlíčenie odporúčam VÝŽIVNÚ ČISTIACU A ODLIČOVACIU EMULZIU. Dvojzložkový pleťový odličovač zbavuje povrchovú vrstvu pokožky akýchkoľvek nečistôt a maz, ktoré uviaznu v póroch. Ľahko odstraňuje make-up. Je vhodný pre všetky typy pleti vrátane vysoko citlivej a aknóznej. Je jemný, nespôsobuje žiadne podráždenia. Pôsobí taktiež ako zmäkčovadlo, zabraňuje dehydratácii. Následne jemne poumývať a premasírovať čistiacim gélom na tvár Mydlové orechy. Čistiaci gél s mydlovými orechmi je ľahký a ošetrujúci gél. Čistí pokožku efektívnym ale šetrným spôsobom a súčasne jej poskytuje intenzívnu starostlivosť a hydratáciu. Čistí pokožku do hĺbky od nečistôt, make upu a mazu, bez toho aby ju vysušoval. Čistiaci gél uvoľňuje póry, pokožku zvláčni, upokojí a zjemňuje zápaly a podráždenia. Nanáša sa na suchú pleť suchými rúčkami, premasírujeme a zmyjeme vodou.
Na takto vyčistenú pleť odporúčam každé ráno a večer naniesť kvapku-dve PLUS Rosacea a Upkojenie. Jemný, šetrný ale účinne pôsobiaci prípravok určený na okamžité ale aj dlhodobé upokojenie reaktívnej, hypersenzitívnej pokožky. Pomáha tlmiť zápalové procesy, znižuje začervenanie a upokojuje pokožku postihnutú rosaceou, kuperózou a extrémnou precitlivelosťou. Vďaka fermentovanej probiotickej kultúre, ktorá podporuje rast dobrých baktérií pôsobí ako urýchľovač obnovy mikrobiómu. Môžete kažé ráno aj večer na vyčistenú pleť kvapôčku dve.

Koža má výnimočnú schopnosť sebaregenerácie. Je však neustále vystavená rôznym vonkajším či vnútorným vplyvom. Pokožka je tak náchylnejšia na podráždenie, infekcie a zápalové ochorenia, ako sú rosacea, atopická dermatitída, psoriáza a akné. Životný štýl ovplyvňuje mikroflóru a môže spôsobovať výkyvy, ktoré sa prejavujú znížením hodnoty pH a zvýšením zápalov. Obnovenie rovnováhy kožného mikrobiómu zohráva dôležitú úlohu pre krásnu, homogénnu a zdravú pleť vrátane jej imunity. Hlavnou funkciou pokožky je vytvorenie ochrannej bariéry proti agresívnemu prostrediu. Jej povrchová vrstva slúži ako vodotesný obal, ktorý chráni pred nežiadúcimi látkami a baktériami. Aktuálne vedecké štúdie uvádzajú, že kožná bariéra je pokrytá vrstvou mikroorganizmov. Ich počet prevyšuje množstvo kožných buniek v minimálnom pomere 1:10, čo znamená, že 90% pokožky je tvorených touto živou mikroflórou.

Podľa toho, čo opisujete veľmi odporúčam 1-2x do týždňa doplniť starostlivosť v podobe jenučkého pílingu a masky na pleť.Aj pri citlivej pleti odporúčame hĺbkovú starostlivosť v podobe enzýmov, ktoré pomôžu odstrániť hornú zrohovatenú časť pokožky. Odporúčam ENZYMATICKÝ PÍLING SO ŠETRNÝM ÚČINKOM. Pomocou enzýmov rozpúšťa väzby medzi odumretými bunkami, čím ich šetrne a mimoriadne účinne odstraňuje. Nové bunky sa dostávajú na povrch, pleť získa krásny žiarivý vzhľad. Pri pravidelnom používaní je pokožka odolnejšia a zdravšia, následná pleťová starostlivosť je efektívnejšia a účinky ošetrujúcich prípravkov intenzívnejšie. Znižuje sa zrohovatenosť pokožky a tvorba komedónov. Píling obsahuje upokojujúce zložky a probiotiká pre správne mikrobiálne fungovanie. Jeho jemná štruktúra je vhodná aj pre veľmi citlivú, podráždenú a zapálenú pleť. Enzymatický píling ponúka najšetrnejšiu metódu exfoliácie, pokožku neporušuje a nedráždi. Citlivú aj aknóznu pleť jemne ošetruje bez povrchového poškodenia. Píling patrí ku kozmetickým procedúram, ktoré majú za úlohu navrátiť pleti jej žiarivosť a vitalitu. Pokožka sa po určitej dobe obnovuje sama. Vytvára nové bunky, ktoré prestupujú vrstvami kože až na jej povrch, kde rohovatie. Odumreté, zrohovatené a staré bunky znehodnocujú vzhľad pleti, je unavená, šedá a mdlá. Píling za "minútku" navráti pokožke život. Navyše ju prekrví zlepší jej stav i farbu. Píling vyčistí a otvorí póry. Preto je po jeho použití vhodné na pleť naniesť pleťovú masku alebo obľúbený prípravok Dulcia natural. Aktívne zložky sa rýchlejšie dostanú do hlbokých vrstiev, a tak môžu pokožku dôkladne vyživiť.
Následne po pílingu ide - UPOKOJUJÚCA A VÝŽIVNÁ MASKA - MIKRO-BIO KOMPLEX - Jemná krémová maska vyživuje a upokojuje podráždenú pokožku. Obsahuje komplex výživných a mikrobiotických kultúr pre nápravu kožnej mikroflóry. Zlepšuje kožnú imunitu, podporuje regeneráciu, zmierňuje začervenanie a potláča citlivosť. Zadržiava potrebnú hladinu hydratácie, stimuluje metabolizmus kože. Po použití je pleť hebká a upokojená. Neobsahuje dráždivé zložky ani esenciálne oleje. Pleťové masky majú intenzívnu vyživujúcu ale aj čistiacu schopnosť. Hĺbkovo čistia póry, dopĺňajú potrebnú vlhkosť a znižujú tvorbu jemných línií vrások. Pravidelná aplikácia pleťových masiek je neodmysliteľnou súčasťou kompletnej starostlivosti o pleť. Správna voľba masky zaručí okamžitý a viditeľný efekt. Pleťové masky zlepšujú prekrvenie, odstraňujú odumretú vrstvu pokožky. Spôsobujú napučanie buniek rohovej vrstvy, korigujú nerovnosti kožného povrchu. Upravujú činnosť mazových a potných žliaz, sťahujú póry. Hydratujú a zastavujú zápaly. Redukujú tvorbu vrások a majú relaxačný účinok :-)

Ak dovolíte, spomeniem aj zopár tipov, ktoré pomáhajú v boji s problematickou pleťou. Je dobré meniť často obliečku na vankúš, na ktorom spíte. Tu sa zachytávajú úlomky vlasov, odumreté kožné bunky, maz, nečistoty a je to skvelá živná pôda pre rast baktérii. Obliečka je skvelá hodvábna (má antibakteriálne vlastnosti) ale skvele poslúži aj klasická bavlna. Odporúčam meniť aj 2x do týždňa. Tiež je dobré mať vyhradený zvlášť uteráčik na pleť a ním tváričku nešúchať, iba jemne poprikladať na pleť a tak vysušiť. Tiež je ho vhodné meniť často. Obliečku aj uterák je dobré prať na vyššej teplote - aspoň 60 stupňov, aby sa baktérie odstránili, prípadne aj prežehliť. Určite veľa urobí aj pravidelný pitný režim, odporúčame mať vždy po ruke fľašku s čistou vodičkou a hydratovať sa. Pre začervenanie pleti a rozšírené žilky je tiež dobré všímať si možné spúšťače - horúca sprcha, priame slnko, prechod zima/teplo, pikantné jedlá, alkohol.. Je vhodné si potom na tieto spúšťače dávať pozor a vyhnúť sa im.. Prosím, skúste takúto celkovú rutinu, ako som Vám odporučila a určite verím, že sa pleť polepší :-)
Máme možnosť aj zakúpiť si vzoročky na skúšku, ak si budete priať :)
Ak by ste mali akékoľvek otázky, som tu pre Vás a prajem ešte pekný dník ❤️
S pozdravom Daniela DULCIA NATURAL

Soňa
18.02.2023

Dobrý deň, chcem sa opýtať či je tento váš produkt vhodný aj pre tehotné. Som v prvom trimestry (10tt) a trápi ma veľmi nepríjemné, bolestivé akné. Vašu kozmetiku používam už roky a aj teraz v tehotenstve sa snažím pomôcť vašou maskou na sťahovanie pórov a zinkovou mastičkou, tiež používam ružovú vodu a mydlové orechy a ako krém čistiaci komplex. Kedže je vaša kozmetika prírodná tak snáď dieťatku neuškodí. Ďakujem pekne za odpoveď. Krásny deň prajem, Soňa

Dobrý deň,

áno, všetky naše produkty sú vhodné pre budúce mamičky a aj pre tie dojčiace. Samé sme u nás v Dulcii maminky a vždy pri vývoji nových produktov myslíme aj na toto kritéium :-)
naša kozmetika vlastne takto vznikla, kedy sa pleť pod vplyvom hormónov veľmi zhoršila a my sme si poradili tým, čo nám bolo najbližšie od malička a čo používali generácie pred nami - prírodou :-) To sme potom ešte vylepšili aj o najnovšie poznatky z oblasti kozmetiky a takto vznikli aj naše krémiky :-)
Podľa typu Vašej pleti by som ešte doplnila starostlivosť o vhodný píling, aby sme odstránili hornú zrohovatenú vrstvu pokožky, ktorá je tvorená odumretými kožnými bunkami a kvôli ktorej aktívne látky z krémikov prenikajú veľmi ťažko do jej hlbších vrstiev a aj kvôli ktorej sa môžu pod ňou aj vytvrárať takéto zápalové procesy. Ak by ste si prilai, máme možnosť aj objednať si najprv vzoročky na skúšku, prípadne mi môžete napísať, či je Vaša pleť normálna alebo citlivejšie alebo či je akné zapálené.. Alebo pokojne aj fotku Vašej tváričky a s láskou odporučím to najvhodnejšie pre Vás :-)

Ďakujeme pekne za Vašu otázku, ak by ste mali akékoľvek ďalšie, sme tu pre Vás.

Prajem pekný deň

S pozdravom

Daniela DULCIA natural

Elena
25.01.2022

Dobrý deň, potrebujem radu v súvislosti s našimi tínedžermi 12 a 15 rokov, obaja majú na tvári akné. Momentálne používajú na umývanie gél mydlové orechy, pleť dočisťujú ružovou vodou, večer aplikujú na vyrážky zinkovú mastičku, na deň potom po vyčistení ráno (aspoň dúfam) krém s aloe vera. Napriek tomu sa stáva, že sa im vyrážky zapaľujú a pôsobia až bolestivým dojmom. Chcela by som im pre tieto prípady objednať sérum, len by som sa chcela poradiť, či by bolo vhodné doplniť to aj pílingom/maskou, či je možné aplikovať ho aj na takúto podráždenú pokožku. Vopred ďakujem za odpoveď.

Krásny dobrý deň,

ďakujeme za Vašu otázku, vážime si Vašu dôveru. Ružovú vodičku môžete skúsiť vymeniť za Mätovú, je antibakteriálna a v boji proti akné je ideálna. Môžete prestriekť aj počas dňa, keď sa začne pleť mastiť.. Môžete skúsiť PLUS proti akné, je veľmi účinná a máme s ňou výborné skúsenosti práve pre tento vek. Ak je akné zapálene, nie je vhodné aplikovať mechanický píling, aby sa baktérie nerozšírili na celú pleť. V tomto prípade odporúčam píling Enzymatický. Pomocou enzýmov rozpúšťa väzby medzi odumretými bunkami, čím ich šetrne a mimoriadne účinne odstraňuje. Nové bunky sa dostávajú na povrch, pleť získa krásny žiarivý vzhľad. Pri pravidelnom používaní je pokožka odolnejšia a zdravšia, následná pleťová starostlivosť je efektívnejšia a účinky ošetrujúcich prípravkov intenzívnejšie. Znižuje sa zrohovatenosť pokožky a tvorba komedónov. Prípravok pomáha regulovať tvorbu kožného mazu, jeho nadbytok sa uvoľňuje, vďaka čomu nedochádza ku zápalom a tvorbe akné. Píling obsahuje upokojujúce zložky a probiotiká pre správne mikrobiálne fungovanie. Jeho jemná štruktúra je vhodná aj pre veľmi citlivú, podráždenú a zapálenú pleť. Môžete ho použiť 2x do týždňa večer spolu v kombinácii s Maskou na stiahnutie pórov. Má vysoký podiel rastlinných extraktov a čistiacich zložiek, pomáha normalizovať akné, absorbovať nadbytočný maz usadený v póroch a zároveň ovplyvňovať funkciu mazových žliaz. Maska upokojuje pleť. Má silnú čistiacu schopnosť s protizápalovým účinkom. Intenzívne bojuje proti baktériám spôsobujúcich akné. Aktívne látky pochádzajúce z čiernej rasce, magnólie, manuky a chaulmoogra vynikajú antimikrobiálnymi vlastnosťami, minimalizujú zápalové stavy v pokožke.

1x do týždňa na vyčistenú pleť večer odporúčam Nočnú pleťovú esenciu. Koncentrovaná esencia preniká do hĺbky pokožky, kde pôsobí počas noci. Pokožku obnovuje, povzbudzuje jej prirodzené reparačné funkcie, bojuje proti príznakom starnutia. Zjednocuje farebné nerovnosti, zmatňuje, vyrovnáva tvorbu mazu a viditeľne zmenšuje póry. Odlupuje vonkajšie už odumreté vrstvy kože. Zároveň stimuluje rast nových buniek, ktoré zabezpečia krásnu, žiarivú a mladistvú pleť. Zmierňuje výskyt tzv. stareckých škvŕn, redukuje hyperpigmentáciu. Nočná pleťová esencia má úžasný obnovujúci účinok. Je elegantným a príjemným pleťovým doplnkom. Znásobuje a urýchľuje účinok výživných látok. Je vytvorená z malých molekúl, ktoré prenikajú ľahko a hlboko do pokožky. Tento prípravok obsahuje 5% kyseliny glykolovej, čo je dostatočné množstvo na to, aby prejavila svoje blahodarné účinky. Nevyvoláva žiadne podráždenia, je vhodná aj pre citlivú pleť. Má exfoliačné vlastnosti. Pomôže pleti upokojiť sa, zmierňuje podráždenú pokožku, ktorá neskôr dokáže prijať aj iné exfoliačné prípravky s vyšším obsahom aktívnych látok. Rovnako je vynikajúca na pokožku s aktívnym akné.

Ak dovolíte, spomeniem aj zopár tipov, ktoré pomáhajú v boji s problematickou pleťou. Je dobré meniť často obliečku na vankúš, na ktorom spíte. Tu sa zachytávajú úlomky vlasov, odumreté kožné bunky, maz, nečistoty a je to skvelá živná pôda pre rast baktérii. Obliečka je skvelá hodvábna (má antibakteriálne vlastnosti) ale skvele poslúži aj klasická bavlna. Odporúčam meniť aj 2x do týždňa. Tiež je dobré mať vyhradený zvlášť uteráčik na pleť a ním tváričku nešúchať, iba jemne poprikladať na pleť a tak vysušiť. Tiež je ho vhodné meniť často. Obliečku aj uterák je dobré prať na vyššej teplote - aspoň 60 stupňov, aby sa baktérie odstránili, prípadne aj prežehliť. 
Určite veľa urobí aj pravidelný pitný režim, odporúčame mať vždy po ruke fľašku s čistou vodičkou a hydratovať sa. Tak pomáhame telu zbaviť sa škodlivých látok.. Skvelý je napríklad aj mätový čajík (pozor, nie však vo veľkých množstvách a dlhodobo), ten pomáha upraviť hormonálnu rovnováhu a teda pomáha aj s problematickou pleťou.. Prípadne možno ešte testy na intoleranciu/alergiu na niektorú zložiek z potravy by mohla byť cesta ako dopomôcť ku zdravej pleti. Tieto alergie sa najčastejšie prejavujú na tvári cez akné alebo cez ekzémy.. Aj cukor sa tiež neveľmi priatelí s krásnou pleťou... S akné a rozšírenými pórmi je dôležitá aj pravidelná návšteva kozmetičky, ktorá si s nimi poradí hĺbkovým čistením pleti. Určite nechodiť s prstami do tváre, aby sa zabránilo zaneseniu baktérii do pleti a veľmi veľmi neodporúčam domáce vytláčanie, ktoré pleť ešte zhorší.. Kozmetičky majú špeciálne techniky na odstránenie akné, presne vedia, ako na ktorý typ, určite by som sa zverila nejakej dobrej, osvedčenej a šikovnej kozmetičke :-)
Skúste prosím pekne takúto celkovú rutinu a verím, že pleť sa postupne upraví. S láskou a rada budem počas používania produktov s Vami aj kozultovať ak si budete priať. 

Ak by ste mali akékoľvek ďalšie otázky sme tu pre Vás a prajem ešte pekný dník.

S pozdravom
Daniela DULCIA natural

Jana
09.05.2021

Dobry den, aky je prosim spravny sposob pouzitia tohoto sera Plus proti akne? V popise produktu pisete, ze Plus sa nanesie na vycistenu plet a potom oblubene serum a krem. Vo viacerych odpovediach na otazky je uvedene, ze na toto serum Plus sa uz nedava nic a necha sa posobit cez noc. Trosku ma to matie, ako je to teda spravne? A dalsia otazka: po pouziti sa treba vyhnut slnku, tomu rozumiem. Ak teda ho pouzijem vecer, rano je nutne pouzit krem s UV filtrom, spravne? Kolko dni po pouzivani tohto sera je nutny UV filter na den? Dakujem za jednoznacnu odpoved.

Krásny dobrý deň,

túto Plus odporúčame nanášať na vyčistenú pleť večer. Je vytvorená tak, že na pleti zanechá film, pleť zaobalí a aktívne látky fungujú počas noci. Ak sa nanáša len lokálne, ostatok pleti môžete prekrémovať sérom a krémikom. 

Krém s UV filtrom odporúčame vždy každé ráno a počas celého roka ako záverečný krok v starostlivosti o pleť, aby sme predchádzali fotostarnutiu pleti. 

Verím, že som Vám odpovedala dostatočne, ak by ste však mali akékoľvek otázočky, sme tu pre Vás a potešíme sa správičke od Vás :-)

Prajem krásny dník

S pozdravom
Daniela DUCLIA natural

Přidat otázku

Jméno:*
Email:*
Phone number:
Vaše otázka:*

Typ pleti

Problematická pleť / Akné

Ve snaze o řešení problémů s aknózní pletí jsou často využívány zbytečně agresivní přípravky a postupy. Ve skutečnosti si problematická pleť vyžaduje právě naopak velmi delikátní ošetření. Pleť je vhodné čistit jemně vlažnou vodou s přípravky bez mýdla a alkoholu, aby nedošlo k přílišnému vysušení, které naopak pokožku jen povzbudí v tvorbě dalšího mazu. Pro další ošetření je ideálně kosmetika s antibakteriálními a protizánětlivými vlastnostmi, protože jednou z hlavních příčin akné je právě bakteriální infekce.

Všechny typy pleti

Výrobek pěkně sedí všem typům pleti. Nezpůsobuje nadměrné maštění ani nevysušuje pokožku. Je jemný a něžný i k vysoce senzitivní pokožce.

Vlastnosti

S okamžitým efektem

Rozdíl spatříte už v prvních hodinách od nanesení krému. Při pravidelném používání bude pozitivní odpověď pokožky ještě rychlejší.

Intenzivní péče

Koncentrované složení účinných látek napomáhá dosahovat viditelnější výsledky v kratším čase. Ideální jako první pomoc pro zralou či stresovanou pleť, která se po kúře krásně zharmonizuje a rozjasní.